קבל הצעת מחיר מהירה

שתף את החברים שלך וקבל 10% הנחה על הובלה!

לבצע מעבר דירה ולא להשתגע – אם תרצו, אין זו אגדה!


לבצע מעבר דירה ולא להשתגע – אם תרצו, אין זו אגדה!


רעידת אדמה, מבחנים באוניברסיטה, פסיכומטרי, בחירות, מחאות ברחבי חוצות ושאר מטעמים – יש המון אירועים מורכבים, תובעניים, לא נעימים, מעצבנים, ושאר רגשות שליליים למיניהם, שאנו נאלצים להתמודד איתם דרך קבע, אך כמעט כל אחד מאיתנו היה מעדיף לעשות כל דבר, לרצות כל עונש ורק להימנע מהאתגר הענקי הזה - מעבר דירה. מדובר בהמון עבודה שחורה שהתוצאה היחידה שלה זה למצוא את עצמנו במקום חדש ולא תמיד הכי רצוי. אך למרות כל הרצונות שלנו, החיים אומרים את דברם הנחרץ ואין לנו שום ברירה אלא לעשות את התהליך המורכב הזה שדורש כל כך הרבה מאמצים עילאיים וכוחות שלא תמיד יש לאף אחד מאיתנו.

עם זאת, להליך קשה זה יש גם מספר יתרונות מובהקים, מהסיבה הפשוטה שלא תמיד מדובר בירידה בחיים, ולפעמים מדובר גם בירידה לשם עלייה שטובה לרבים מאיתנו. עבור חלקנו, מעבר דירה מהווה מעין טקס מעבר לשלב חדש בחיים. פעמים רבות המעבר מיוזם עקב שינוי כלשהו בחיים – רצון לעבור להתגורר בנפרד מההורים, לגור קרוב יותר למקום העבודה, מעבר למגורים משותפים עם בן או בת הזוג, שיפור באיכות החיים או להיפך – אובדן עבודה או צרה כלשהי הגורמת לכך שיש צורך לעבור דירה למקום יותר נגיש מבחינות שונות. כך או כך, אין ספק בדבר אחד – מעבר שכזה משמעו שינוי כלשהו בחיים.

האם השינוי הזה לטובה? תלוי במצב המדובר, אך לפעמים גם בדברים שנראים שליליים יש תחתית כפולה שמסתירה היבטים חיוביים יותר. בנוסף, רבים מהר מאוד מוצאים יתרונות וצדדים חיוביים במקום המגורים החדש. הכל תלוי בנקודת מבט. אם מתכוננים ליהנות מהמקום החדש גם אם מדובר בהרעה בתנאים – תמיד תוכלו לגלות משהו טוב, כגון מסעדה חדשה אהובה, או מקום שעושה את הקפה הטעים ביותר שטעמתם, או שתגלו שהשכנה החדשה היא אהבת חייכם... לחיים ישנן דרכים רבות להפתיע אותנו, ו"עונש" כמו מעבר למקום אחר, על כל הקשיים הכרוכים בו, עלול להתגלות כהדבר הטוב ביותר שאי פעם קרה לכם.

אז כאשר מגיעים למסקנה שמעבר דירה יכול להיות חיובי, יוצאים מהדיכאון ומתחילים להתארגן לקראת המאורע. חשוב מאוד לזכור את השלבים ההכרחיים בכל מעבר:


ניקיון וארגון של הדירה הישנה – מי שנושא הניקיון כלל לא קרוב לליבו, יתכן שיעדיף לשכור שירותי מנקה מקצועית, שלא רק תנקה במרכז החדרים, אלא תדאג לכך שגם כל פינות ינצצו, כי יעבור זמן לא רב לפני שכל הפינות האלה יהיו חשופות לעיניי כול, וכדאי מאוד שלא יהיו שם שאריות אוכל או כדורי אבק שהצטברו לכל אורך זמן ההתגוררות של הדייר במקום.

אריזת הדברים – משימה זו מבוצעת בדרך כלל על ידי הדיירים עצמם. מהסיבה הפשוטה שרק ככה אפשר לדעת בביטחון היכן נמצא כל דבר, מה שיקל אחר כך על מלאכת הפריקה. עם זאת, רבים מסתייעים גם כאן בעזרת אנשי מקצוע, או לפחות בעצותיהם בנוגע לכיצד עדיף לארוז פרטים שונים (לעטוף כלי מטבח שבירים בנייר עיתון, לקשור ספרים לצרורות ולא לשים בקופסאות, ועוד טיפים שרק מקצוענים או אנשים בעלי ניסיון רב במעברי דירה יודעים). 

מציאת חברת הובלות איכותית – אם יש לכם הרבה חפצים ואין כל דרך להעביר את כל הפרטים בעצמכם או על גבי כלי התחבורה שיש לקרוביכם ולחבריכם, אז אין מנוס מלפנות לחברה מקצועית. בשלב הזה כדאי מאוד לתת לעצמכם דין וחשבון על היחס בין מחיר לאיכות – עד כמה נמוך אתם מוכנים לרדת, או במידה ומציעים לכם שירות יקר מאוד – עד כמה זה מצדיק את עצמו. למרות שהתהליך הזה יכול להיראות לא נעים או מיותר, או תורם רבות למעבר דירה חלק תחליטו איזה חברה אתם צריכים האם זה חברה להובלות קטנות או חברה שיודעת לעשות דברים מעבר.


הכנת הדירה החדשה להכנסת החפצים שלכם – חשוב מאוד לבקר במקום יום לפני המעבר, לוודא שהוא כבר נקי, מוכן ומזומן לקלוט את כל החפצים שאתם עתידים להעביר אליו. עדיף לא לסמוך על המילה של הבעלים או של הדייר הקודם ולבדוק הכל בעצמכם. אחרי הכל, מעכשיו זה כבר הבית שלכם.


הכנה להובלה – ההתרגשות בשיאה, יש להכין המון קרטונים, סלוטייפ ומספריים, ולא פחות חשוב – טוש כדי לרשום מה נמצא בכל קופסא. ועכשיו – לאריזה!


ביצוע ההובלה של החפצים והרהיטים – בשלב הזה אתם יכולים להירגע לפרק זמן מסוים ופשוט לתת למקצוענים לעשות את עבודתם, והכי טוב כבר לחכות להם עם הדברים בדירה החדשה, ולעזור להם לשים את הקופסאות במקומות הנכונים (כלי מטבח – במטבח, בגדים בחדר שינה, וכו'). או להכין את השטח לעבודה על הרכבת הריהוט, במידה ונזקקים לשירות זה.


התחשבנות עם חברת ההובלות – השלב האחרון, אומרים שלום ולהתראות, במידה וזה מקובל בחברה והייתם מרוצים מהשירות – לתת טיפ נדיב למובילים.


פריקת החפצים במקום החדש – להתחיל לבנות את הקן החדש שלכם וליצוק את האנרגיה הייחודית שלכם בתוך הבית, באמצעות סידור וארגון החפצים, תליית תמונות ועוד.


על מנת לבצע את כל השלבים שתיארנו לעיל בצורה טובה – חשוב מאוד למצוא את התמיכה והסיוע ההכרחיים לכל השלבים. ישנם כמה סוגי נותני שירות שיכולים לעזור לכם בתהליך. ראשית כל, כמעט תמיד תאלצו להסתייע במישהו לביצוע הכנה טובה של הדירה לעזיבה. עבור רבים מדובר בשלב הטראומתי ביותר בתהליך, בעיקר לסנטימנטליים שבנינו. התהליך הזה דורש לא רק אריזה של הדברים, אלא גם השארת הדירה במצב שבו לדיירים יהיה קל ונעים להיכנס אליה. זה אומר ששאריות מאורחי החיים שלכם לא צריכים להישאר בשום פינה. בין אם מדובר בבדלי סיגריות, גרביים סוררים או שקיות זבל – כל זכר לכך שהייתם אי פעם במקום צריכים להימחק.

למה אתם חייבים לעשות זאת? מהסיבה הפשוטה – מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך. הרי אתם לא הייתם רוצים למצוא שאריות מהדיירים הקודמים בדירה אליה אתם עתידים להיכנס. מדובר בנימוס בסיסי שכל אחד חייב לזולתו. דירה חדשה צריכה להיראות ככזו גם אם היא רחוקה מלהיות חדשה ועברו בה כבר המון דיירים. כל אדם מביא את האנרגיות שלו למקום מסוים, ובמסגרת מעבר דירה מתבצע גם ניקוי של האנרגיות האלה מהמקום, וזו בדיוק האחריות של הדייר, לשחרר את הדירה מנוכחותו מכל הבחינות. זה דורש גם עבודת כפיים וגם חיפוש עצמי אחר סגירת מעגל שמהווה מעבר הדירה, שחרור המקום ותיעול האנרגיות האישיות למקום החדש, בתקווה שהדייר הקודם שם היה אדיב באותה המידה.

סביר להניח שהגישה שהצגנו פה מפתיעה את הקוראים, הרי מדובר בסך הכל בדירה ומעבר למקום חדש, תהליך פרקטי לגמרי, ללא שום משמעות עמוקה ופילוסופית, אך היות ומדובר בבית – מקום שבו מעבירים את מיטב זמננו, חשוב מאוד להתייחס לזה בהתאם. יתר על כן, חשוב מאוד למצוא גם את חברת ההובלות שתחלוק את היחס הזה ותספק שירות ברמה התואמת לכך, שזה אומר: כבוד כלפי המרחב הפרטי שלכם, של הדייר החדש בדירה שהייתה שלכם וגם כלפי המרחב החדש אליו אתם עתידים לעבור. כל זה נעשה אפשרי אך ורק כאשר החברה הינה מנוסה, בעלי אנשי מקצוע שהעבירו כבר לפחות כמה עשרות דיירים ממקום למקום.

כאשר מצליחים למצוא חברה איכותית לביצוע מעבר דירה, ניתן לומר בוודאות שחצי מהעבודה כבר נעשתה. זו הסיבה לכך שאנשים בוחרים, האם לקחת חברת הובלה או לבצע את העבודה באופן עצמאי. לשתי הבחירות האלה ישנם מצבים שבהם בחירה זו או אחרת עדיפה יותר. למשל, כאשר מדובר באדם פרטי ובודד המתגורר בדירה קטנה, שאין לו רהיטים או מכשירי חשמל גדולים משלו, אז ניתן לומר שאין כל סיבה שהוא לא יצליח לעבור דירה באופן עצמאי, מספיק רכב מספיק גדול להכניס בו כמה ארגזים, או כמה נסיעות הלוך וחזור עם רכב קטן יותר. אך כאשר האדם כבר מבוסס יותר, התגורר בביתו כמה וכמה שנים ורכש מוצרים רבים – המשימה נעשית מורכבת יותר, ולעיתים יותר פשוט ואפילו יותר זול לפנות לאנשי מקצוע, שהניסיון שלהם מאפשר לצמצם את הנזק האפשרי שנגרם לרכוש במהלך מעבר הדירה.

הבחירה בחברת הובלות הינה חשובה ביותר, משום שלאחר שנבחר בית העסק המתאים לביצוע המשימה, כל מה שנותר לאדם עצמו לעשות זה להקשיב לעצותיהם של המומחים ולהתנהל כפי שהם מציעים מתוך הניסיון שלהם. בדרך כלל זה כולל גם הנחיות וסיוע בנושא האריזה. יתר על כן, חברות רבות מספקות גם את שירות האריזה, ובמידה ויש כמה וכמה פריטי ריהוט מתפרקים – הם יכולים לסייע גם בזה. אדם מנוסה יכול לפרק ארון הרבה יותר מהר, מאשר מישהו שמעולם לא עשה זאת. לכן המקצועיות של ספק השירותים בתחום מעבר דירה קובע כל כך הרבה בכל הקשור לאיכות המעבר.

המעבר צריך להיות כמה שיותר איכותי, משום שזה מכתיב את הצורה שבה תתרחש ההסתגלות לסביבה החדשה. הסתגלות חיובית דורשת אספקה של כל החפצים במועד הנכון ובמצב מושלם. כאשר אדם מוצא את עצמו בחלל החדש, כאשר כל החפצים הגיעו ליעדם בשלום, הוא ניגש לנושא הפריקה במצב רוח מרומם, נרגש לקראת החיים החדשים שיהיו לו במקום החדש. וכל זה נעשה אפשרי אך ורק בסיוע אנשים המיומנים מאוד במקצועם.

השורה התחתונה הינה שניתן לעבור דירה בהצלחה גם ללא אנשי מקצוע וחברת הובלות מנוסה, בעיקר כאשר מדובר באדם שאין לו יותר מדי נכסים וחפצים. אך כאשר המצב מורכב יותר, מדובר במשפה גדולה או אדם עם המון חפצים כבדים, פרטי ריהוט שיש לפרק וכו' – עזרה של מומחים בהחלט עדיפה.

חפשו חברת הובלות שמבינה את כובד האחריות המוטל עליה והמספקת כמה שיותר סיוע במהלך המעבר – כך תוכלו להיות בטוחים שכספכם הושקע בשירות טוב שיאפשר לכם להתחיל את החיים במקום החדש ברוגע ובנעימות. 

אודותינו..

אנו, ניק הובלות, חברה בעלת וותק של 10 שנים, בהם ביצענו מאות מעברי דירה ומשרדים ללקוחות מרוצים, ללא גרימת נזק ובאמצעות כלים מתקדמים שברשותנו ומומחי הובלה אשר אנו עובדים איתם על בסיס קבוע.

רשתות חברתיות.

www.nikhovalot.co.il

כל הזכויות שמורות

niklogogrey.png
SIMBLAWebsite Builder