קבל הצעת מחיר מהירה

שתף את החברים שלך וקבל 10% הנחה על הובלה!

ביטוח תכולה בהובלה

ביטוח תכולה בהובלה – ביטחון כל הדרך לדירה החדשה

מעבר דירה זהו הליך הכרוך בהרבה מאוד עצבים, דאגות ושאר תחושות הנלוות לכל שינוי בחיים. האמת הפשוטה הינה שאף אחד לא באמת אוהב שינויים, ברוב המקרים הם נכפים עלינו. התקת חלל המגורים שלנו למקום אחר לגמרי זה בדרך כלל מהלך שנכפה עלינו: במקרים מסוימים מדובר בעלייה במחיר ההשכרה, או הרחבת המשפחה. במקרים נדירים מדובר בשיפור לטובה, עקב רכישה של דירה משלכם. עם זאת, גם במקרים האלה, המעבר כרוך בהמון עצבים.

גם כאשר מדובר באדם שאין לו הרבה רכוש (או לפחות כך נדמה), בעת אריזת תכולת הדירה מסתבר שלא כך הדבר. הסיבה לכך פשוטה, בעולם המודרני האדם זקוק להמון פריטים על מנת להיות אובייקט נורמטיבי בחברה שלנו. וגם מעבר לכך, הצרכים המגוונים שלנו מביאים לכך שדרושים המון דברים על מנת לתמוך באורח החיים שלנו, ולא משנה עד כמה פשוט ורחוק מפינוקים הוא נראה. 

וזאת מבלי לציין ריהוט, ציוד מטבח וציוד משרדי שרבים נאלצים לרכוש לעצמם ואין כל רצון להשאיר אותו בדירה הישנה ולרכוש הכול מחדש. עם זאת, הצורך להוביל את כל הדברים האלה למקום חדש יכול להחריד כל אדם ולגרום לא לחשוב פעמיים, האם הדבר מצדיק את הטרחה. וכאשר יש חשש שהדברים לא יגיעו ליעדם בצורה שלמה וללא פגע, השאלות נעשות בוערות עוד יותר. וכל זה מוסיף על הלחץ הבלתי נמנע של מעבר דירה. אין ספק, בחיים המודרניים יש המון יתרונות ודברים נעימים, אך גם בעיות וצרות הנגזרות מהיתרונות האלה.

כאשר עוברים דירה, כולם מתחילים לשאול את עצמם, האם הם באמת צריכים את כל הדברים האלה, הספרים, כלי האוכל, הזיכרונות מהילדות, אוספים של דיסקים או ציוד מקצועי שפעמים רבות עולה המון כסף, אך לא תמיד מנוצל באופן קבוע, אך עדיין לא מצדיק מכירה. שאלות, התלבטויות! נראה שאם הייתה אפשרות להכניס את כל המיטלטלין לתיק אחד קטן וככה בקלות לעבור למקום חדש – כולנו היינו מנצלים את זה. אך בפועל, כולנו שמחים לרכוש עוד ועוד דברים שממלאים את החלל שלנו, בין אם מדובר בקישוטים בלבד, דברים בעלי ערך סנטימנטלי או פריטים שנקנו מבעוד מועד בהנחה ש"מתישהו יהיה צורך בהם, אז טוב שכבר יהיה". ובמעמד כל רכישה כל פריט נראה באמת חשוב, חיוני ואיכותי. וכך אנו ממלאים את החלל שלנו בעוד ועוד דברים שיהיה צורך להעביר, פעמים רבות – דברים לא זולים בכלל.

כל התהליך הזה מונחה באמצעות תרבות הצריכה המודרנית, הפרסומות המתנוססות בכל מקום כך שאין מהם שום מנוס ואפילו מבנה החנויות השונות נועד לעוד ועוד רכישות קטנות. אז מה אפשר לעשות על מנת להתמודד עם המצב הקשה שנוצר לקראת מעבר דירה? 

קודם כל, צריך להפריד בין עיקר לטפל – אילו חפצים באמת חשובים וזכאים לעבור למקום החדש, ועל מה אפשר לוותר. בשלב הבא, במידה ואתם רואים שיש המון דברים כבדים, מורכבים ובעלי ערך רב (כספי ורגשי כאחד) – כאן ניתן לשקול את האפשרות של ביטוח תכולה בהובלה.

למה אני צריך לעשות ביטוח? שהמובילים יהיו זהירים!   

אכן, מדובר בטענה לגיטימית. אם יוצאים מנקודת הנחה שהמובילים הם רובוטים ושניתן לתכנן ולנבא מראש את ההשתלשלות כל שלב ושלב בהובלת החפצים למקום החדש. במילים אחרות, אם הכל היה בשליטתנו או בשליטת המובילים, ניתן היה לומר שהטענה מוצדקת. אך למראה הצער, כולנו יודעים שלא תמיד הדברים מתנהלים כפי שתוכננו, כפי שרצינו או כפי שצריך. ובעיקר בתהליכים מורכבים כמו מעבר דירה. סביר להניח שאף מוביל לא יפיל אף קופסא בכוונה, או יהיה קל דעת לרגע קט שיספיק בכדי שהספה הישנה והיקרה תיחבט בקיר. אך דברים קורים, טעויות אנוש קורות, ואם רוצים להימנע מהן לגמרי – כדאי לחזור לכדור הארץ ולהבין שזה פשוט בלתי אפשרי. אין ביטחון של מאה אחוז בשום דבר בחיים האלה. 

סביר להניח שזו גם הסיבה שתחום הביטוחים פורח ויש תכנית מיוחדת לכל מצב, כולל ביטוח תכולה בהובלה. כאשר המובילים עשו את כל מה שביכולתם אך לא הצליחו למנוע שבירה של פריטים בעלי ערך כספי רב, או דברים המשפיעים באופן ישיר על הפרנסה שלכם – פיצוי כספי מחברת הביטוח בהחלט יכול להמתיק את הגלולה המרה ולרכך את הנפילה הזאת.

כיצד ניתן לעשות ביטוח תכולה בהובלה 

קודם כל, חשוב לדעת שהנכונות לסייע בביצוע ביטוח כזה מעיד רבות על טיב חברת ההובלות אליה אתם פונים. באופן כללי, חברה ברמה גבוהה תמיד תדאג לקבל כמה שיותר מידע רלוונטי מהלקוח על מנת לספק לו את השירות הטוב ביותר. כך גם עם הובלות, חברה מקצועית תתעניין בסוגי הפריטים שיש להוביל למקום חדש, את השווי שלהם מבחינה כלכלית ואנושית, ועל סמך כל הנתונים האלה תתאים את תהליך ההובלה.

נכון, חברות פשוטות יותר לא יסבכו ככה את החיים לעצמן ויעדיפו לתת לכל לקוח את אותו השירות, אחרי הכל במבט שטחי מדובר במשימה פשוטה – לקחת את הדברים ולהעביר אותם למקום אחר בדרך לא דרך. וגישת ה"יהיה בסדר" הגורסת להתחיל לדאוג למשהו רק כאשר יש לכך סיבה יותר ממוצדקת – זה לא פועל לטובת הלקוח, או במקרה זה – אדם שצריך להעביר פריטים בעלי ערך רב למקום אחר.

לאור כל זה, ביצוע ביטוח תכולה בהובלה יכול לתת שלוות נפש חשובה ביותר לאדם הזקוק למעבר דירה. מדובר בהקלה משמעותית ביותר במדד הלחץ, בעיקר עבור אנשי מקצוע, שעבורם הציוד שלהם מהווה גם את מקור הפרנסה, גם את מקור הגאווה וגם מקור לערך נפשי רב. 

כמובן, יש כאלה שיתהו – כמה עולה התענוג. אך התשובה הפשוטה הינה, שביחס לכל ההוצאה הגדולה שמהווה מעבר דירה, בעיקר עם חפצים מגוונים, מורכבים וגדולים – תוספת של תשלום סמלי יחסית לסכום זה אינה תוסיף המון להוצאה, אך תוכל להציל המון במידה ויהיה בה צורך. כמו כל ביטוח, מדובר במשהו שנראה חסר תועלת ולא מוצדק לשלם עליו, עד שקורה הגרוע מכל וגורר אחריו הוצאות כספיות ענקיות. במקרים אלה, ביטוח מסוגל להקל על העול הכספי לפחות. כמובן שתמיד עדיף שהכל יעבור חלק, אך איש על נפשו ישמור (וגם על חפציו היקרים).

מי יכול להיעזר בשירות ביטוח תכולה בהובלה

עם כל היתרונות שבביצוע הביטוח, האם זה משהו חיוני לכל אחד? האמת היא שמדובר בשירות ייעודי לאנשים בעלי חפצים רבים, ולא פחות חשוב – לבתי עסק. אך בהתחשב בעובדה שאנשים רבים מהווים את העסק של עצמם וסוחבים את כל הציוד שלהם איתם, ניתן לומר שבמקרים רבים מדובר בשניים באחד – גם איש וגם עסק. אבל כאשר מבצעים הובלת משרדים, ביצוע ביטוח תכולה בהובלה הופך לכמעט הכרחי, על מנת לבצע את ההליך בצורה המקצועית ביותר, מבלי לסכן בשום צורה את המשך העבודה. 

בעלי משרדים וחברות גדולות תמיד יעדיפו למצוא את הספקים שיבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר, תוך דאגה לכל הנושאים (כל נושא רישום הביטוח והוצאתו לפועל במידת הצורך). לכן היכולת לבצע את כל השלבים במעבר, כולל אריזת חפצים ופריקתם, פירוק הריהוט וחיבורו מחדש במקום היעד, ניהול ההיבטים הטכניים והבירוקרטיים - כל אלה הופכים למאפיינים המכריעים על טיב החברה. ככל שלחברה יש יותר משאבים להשתלט על כמה שיותר היבטים של מעבר הדירה, כך היא תראה מקצועית ואיכותית יותר בעיניי הלקוחות על כל גווניהם.

אך זה עובד כמה בצורה ההפוכה: לקוח רציני שאין מתחשבן על קטנות ובעצמו לא מתפשר ודואג לכך שלמובילים יהיה חופש פעולה מלא לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר: לקוחות כאלה תמיד מוצאים אוזן קשבת וכתף תומכת בקרב נותני השירותים השונים. משום שלמרות שמדובר בנותני ומקבלי שירות, לביצוע מיטבי של המשימה דרוש שיתוף פעולה ויחס של שווים אל שווים. בדרך זו הסיכויים לביצוע יעיל וחיובי של העבודה עולה פי כמה.

לכן, כאשר אתם עומדים לפני מעבר דירה או העברת משרד, חשוב מאוד לבצע חשבון נפש וליצור סדרי עדיפויות נכונים על מנת למנוע בעיות, אי הבנות מול חברת ההובלות ונזקים לנכסים שלכם. במידה ואתם אנשי מקצוע, כגון אנשי צילום, מוזיקה, או בעלי כמויות גדולות של כל טכניקה אחרת, חשוב מאוד לדאוג מראש לחפצים שלכם ולא לקוות לטוב ולמזל שימנע מכם תקלות, נפילות, חבטות וכו'.

בסופו של דבר, חברת הובלות מקצועית תמיד דואגת לבטח גם את עצמה ואת עובדיה (כי מדובר בעבודה שבמצבים מסוימים עלולה להיות מסוכנת) ותמיד תדע להפנות אתכם לגורמים הנכונים. כך שאם אתם מחפשים הובלה מקצועית ואיכותית שתומכת גם במתן שירות ביטוח תכולה בהובלה – כדאי לעשות את החיפוש מבעוד מועד.

רעיון נוסף, לפעמים ניתן להפוך את סדר הדברים ולפנות קודם לחברת ביטוח לשם יצירת תוכנית מותאמת לשמירה על טיב וערך החפצים שלכם, וכבר אחר כך למצוא חברת הובלות דרך הביטוח (סביר להניח שהם משתפים פעולה עם חברות בעלות שם טוב שמסייעות לחברה לקבל את תשלום הביטוח בצורה יעילה ומשתלמת לכל הצדדים).

לא משנה באיזו דרך פעולה תבחרו, כל עוד אתם מתייחסים באופן אחראי לנושא ושומרים על חפציכם, תוכלו להיות בטוחים שגם האנשים שאמורים לעשות זאת עוברכם יהיו מספיק אחראיים. כל זה ביחד יעזור לכם לעבור את תהליך מעבר הדירה בקלות מקסימאלית.

אודותינו..

אנו, ניק הובלות, חברה בעלת וותק של 10 שנים, בהם ביצענו מאות מעברי דירה ומשרדים ללקוחות מרוצים, ללא גרימת נזק ובאמצעות כלים מתקדמים שברשותנו ומומחי הובלה אשר אנו עובדים איתם על בסיס קבוע.

רשתות חברתיות.

www.nikhovalot.co.il

כל הזכויות שמורות

niklogogrey.png
SIMBLAWebsite Builder